نمونه سوالات استخدامی بهداشت محیط
اصول استریلیزاسیون و ضدعفونی در بیمارستان و کنترل عفونت بیمارستانی - سایت بهداشت محیط ایران
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سایت بهداشت محیط ایران
بهداشت محیط،آب وفاضلاب، مواد زائد ، بهداشت مواد غذایی،استخدامی بهداشت محیط

اصول استریلیزاسیون و ضدعفونی در بیمارستان و کنترل عفونت بیمارستانی

اصول استریلیزاسیون و ضدعفونی در بیمارستان و کنترل عفونت بیمارستانی ، موضوعی است که در این تایپک از وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران با اشتراک یک پاورپوینت آماده با شما هستیم. در ادامه پس از مقدمه ای کوتاه بر کنترل عفونت بیمارستانی می توانید پاورپوینت اصول استریلیزاسیون و ضدعفونی را به رایگان دانلود نمایید.

اصول استریلیزاسیون,روش های استریلیزاسیون در اتاق عمل ,استریلیزاسیون چیست ,نحوه واشینگ اتاق عمل,استریلیزاسیون به روش پلاسما ,انواع گندزداها ppt ,اصول استریلیزاسیون در اتاق عمل ,کنترل عفونت در اتاق عمل,محلول های ضدعفونی کننده اتاق عمل,کنترل عفونت بیمارستانی

مقدمه ای بر کنترل عفونت های بیمارستانی

یکی از مهمترین مسائلی که همواره فکر بشر را از زمانهای قدیم، به خود مشغول داشته است حفظ تندرستی و رهای از درد و رنج و بیماری ها بوده است. که برای رسیدن به این هدف انسان در اعصار مختلف بسته به امکانات و پیشرفت تمدن روش های خخاصی را بکار برده است.

تاریخچه زندگی بشر نشان می دهد که همواره دستورالعمل های مختلف بهداشتی جهت ارتقا سطح سلامت وجود داشته است. که از آن جمله می توان دستور ها و تعالیم ادیان مختلف اشاره نمود.

طرح و رعایت قوانین مقررات بهداشتی برای جلوگیری و کنترل عفونت و بیماری در جوامع کوچک و اولیه بشری هم مطرح بوده است.

خطر عفونت و آلودگی در مراکز درمانی که گروهی از بیماران تجمع دارند همواره وجود داشته که تاریخ اینگونه عفونت ها را می توان با تاسیس بیمارستانها در سال ۳۲۵ میلادی همزمان دانست.

امروزه هم ، متخصصین امر اعتقاد دارند که هنوز هم یکی از مهمترین مشکلاتی که کادر بهداشتی و درمانی تمام کشورها با آن مواجه هستند عفونت های بیمارستانی می باشد.

عفونت های بیمارستانی منحصر به بیمارستان های غیر مجهز و کشورهای عقب افتاده نمی باشد بلکه حتی در بیمارستان های کاملا مجهز کشورهای پیشرفته نیز امری رایج می باشد.

تعریف عفونت بیمارستانی Nosocomial Infection

عفونت های بیمارستانی به عفونت هایی گفته می شود که افراد بستری در ایام اقامت خود در بیمارستان به آن مبتلا شده و علائم ان در بیمارستان یا پس از مرخص شدن از بیمارستان آشکار می شود.

فقط بیماریهایی که در بیماران بعد از ۴۸ یا ۷۲ ساعت بستری در بیمارستان آشکار می شوند به عنوان عفونت های بیمارستانی مورد توجه قرار می گیرند.

عفونت های بیمارستانی نه فقط بیماران بلکه هر فردی که با بیماران تماس دارند ، نظیر کارمندان ف عیادت کنندگان ،کارگران و غیره انتقال می یابد.

دانلود پاورپوینت اصول استریلیزاسیون و ضد عفونی و کنترل عفونت بیمارستانی

در ادامه می توانید پاورپوینت اصول استریلیزاسیون و ضدعفونی رو که در ۳۱ اسلاید فارسی و قابل ویرایش می باشد از وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران دانلود نمایید. و در صورتی که این مطلب و پاورپوینت برای شما مفید بود آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

لینک دانلود
برگرفته از :

سایت مهندسی بهداشت محیط ایران

(جهت دسترسی به مطالب به روز به سمت چپ سایت بخش آخرین مطالب انتهای سایت مراجعه کنید)

www.environmentalhealth.ir