نمونه سوالات استخدامی بهداشت محیط
هشدار استفاده از رنگ‌ خطرناک به جای زعفران - سایت بهداشت محیط ایران
سایت بهداشت محیط ایران
بهداشت محیط،آب وفاضلاب، مواد زائد ، بهداشت مواد غذایی،استخدامی بهداشت محیط

هشدار استفاده از رنگ‌ خطرناک به جای زعفران

هشدار استفاده از رنگ‌ خطرناک به جای زعفران

 

براساس مدارک معتبر علمی، رنگ تارترازین در بسیاری از کشورها از جمله ایران به عنوان یکی از مضرترین و حساسیت‌زاترین رنگ‌های مصنوعی شناخته شده و استفاده از آن نیز غیر مجاز و خطرناک اعلام شده است.

ایسنا: اداره کل استاندارد استان تهران اعلام کرد: در طرح بازرسی از رستوران و فست‌فودهای سطح تهران در اواخر سال گذشته مشخص شد که رنگ غیر مجاز تارترازین E102 با عنوان (صفار الزعفران) در برخی از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهدی پورهاشیم - مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران - در این رابطه افزود: این ماده خطرناک ساخت کشور عربستان سعودی است و با وجود غیر استاندارد بودن به طورگسترده در سطح بازار استان تهران عرضه شده است و متاسفانه در بسیاری از خانواده‌ها و مراکز عرضه مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی گفت:‌ براساس مدارک معتبر علمی، رنگ تارترازین در بسیاری از کشورها از جمله ایران به عنوان یکی از مضرترین و حساسیت‌زاترین رنگ‌های مصنوعی شناخته شده و استفاده از آن نیز غیر مجاز و خطرناک اعلام شده است.

او با اشاره به مضراتی که این ماده خطرناک برای مصرف‌کنندگان در دراز مدت ایجاد می‌کند، افزود: مصرف این ماده بیماری‌هایی از قبیل بیش فعالی درکودکان، معضلات گوارشی و آسمی، تومورهای تیروئیدی، تشدید میگرن، تاری دید، حساسیت‌های پوستی و بیماری‌های اسکولی و پوپورا به همراه خواهد داشت.

پورهاشم تاکید کرد: بر این اساس این اداره کل در نظر داد در راستای تبصره 4 ماده 9 قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، طرح بازرسی از رستوران‌ها و فست‌فودها را که از اواخر سال گذشته آغاز شده، در سال جاری با جدیت بیشتری در کل سطح استان تهران اجرا کرده و با عرضه‌کنندگان و استفاده‌کنندگان این نوع ماده خطرناک در رستوران‌ها و فست‌فودها مطابق قانون برخورد کند.